Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

16 - 06 - 2021

Konferencja prasowa Pani poseł Ewy Kozaneckiej w Sadkach

Czerwiec 24 2020 15:35

Konferencja prasowa pani poseł Ewy Kozaneckiej miała związek z otrzymaniem przesz samorządy gmin i powiatów  dostępu do wielkiego rządowego programu

wsparcia inwestycji tzw. TARCZA DLA SAMORZĄDÓW warta w skali całego kraju prawie 6 miliardów złotych. W trakcie omawiania zagadnienia Pani poseł wskazała na jakie cele można przeznaczyć między innymi : remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację a także na inne działania  w naszych małych Ojczyznach. Pieniądze będą przekazywane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów - bez zbędnej biurokracji. Wnioski będą skaładane do wojewody i za jego pośrednictwem otrzymywane. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej z gmin i każdego powiatu w Polsce. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji na zasadzie zrównoważonego rozwoju. Podział środków w powiecie nakielskim:

-gmina Kcynia  - 510 257 zł

-gmina Mrocza  - 2 331 687 zł

- gmina Nakło  - 3 605 889 zł

- gmina Sadki  - 500 000 zł

- gmina Szubin - 2 751 258 zł

W imieniu samorządowców za otrzymane wsparcie finansowe podziękował radny powiatu pan Adam Tchórzewski. Symboliczny czek otrzymał wójt gminy Sadki pan Dariusz Gryniewicz , który dziękując za otrzymane środki powiedział również ,, że to nie pierwsze pieniądze  otrzymane za pośrednictwem pani poseł Ewy Kozaneckiej" przypomniał o wsparciu finansowym na zakup samochodu pożarniczego dla OSP ,, pani poseł jest również inicjatorką ogromnej inwestycji jak na gminę Sadki to gazyfikacja gminy dotychczasowa wartość przedsięwzięcia przekroczyła 5 mln złotych ".  ,, Szanowni państwo każda praca, którą wykonujemy  musimy wykonywać z pasją i właśnie ta pasja musi służyć drugiemu człowiekowi.  musimy słuchać ludzi tam gdzie oni mieszkają i rozwiązywać ich problemy" - powiedziała Ewa Kozanecka. Dadała również , że sukcesem jest współpraca i zgoda na każdym szczeblu.

Tekst i zdjęcia Piotr Niemczewski