Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

16 - 06 - 2021

Spotkanie przedwyborcze Prezydenta Andrzeja Dudy w Solcu Kujawski

Czerwiec 09 2020 18:52

Około godziny 16 odbyło się spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami Solca Kujawskiego oraz regionu.

Prezydenta na Placu Jana Pawła II powitał Prezes Zarządu Regionu Prawa i Sprawiedliwość poseł Tomasz Latos. Andrzej Duda bardzo szybko przeszedł do swojego planu , którego realizację  zaproponował mieszkańcom naszego kraju przez kolejne 5 lat. Podkreślił stanowczo że będzie to czas, w którym będziemy konsekwentnie budować potencjał polskiego państwa dla polskiej rodziny. Mówił również stworzeniu funduszu inwestycji lokalnych z pieniędzy otrzymanych w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy po to by trafiły one i były wykorzystane przez każdą gminę. Prezydent dodał : ,,Po to on zostanie stworzony, byśmy w jak najlepszym stopniu wykorzystali ten czas, czas na inwestycje, które rozwiną naszą gospodarkę, ale czas na inwestycje, które przede wszystkim dadzą wolność. Tę prawdziwą wolność wyboru miejsca zamieszkania, że nie będzie czegoś, co niektórzy pogardliwie nazywają prowincją, w tym rozumieniu, że nie ma dojazdu, kolei, dróg, że nie ma dobrej szkoły, żadnych możliwości kulturalnego rozwoju, sportowego." Powiedział również : ,, dzięki rozwojowi infrastruktury komunikacyjnej to wszystko się zmieni. - Taką drogą rozwinął się Zachód, państwa Europy Zachodniej i my tą samą drogą podążamy, rozwijaniem społecznej gospodarki rynkowej poprzez sprawiedliwe dzielenie dóbr pomiędzy te wielkie ośrodki, ale także i mniejsze, bo cała Polska musi się równo rozwijać".

,,Niech te następne pięć lat, to będzie pięć lat, kiedy będziemy mogli spokojnie, konsekwentnie budować potencjał polskiego państwa tak, żeby młodzi ludzie wracali do nas z zagranicy, także żeby ludzie z zagranicy z dumą patrzyli na Polskę i mówili: ale się rozwinęliście, ale wam się wiedzie, realizujecie mądrą politykę".

 

Podkreślił  też: ,, że nic nie ma dla niego większego znaczenia niż to, aby polska rodzina żyła bezpieczniej, dostatniej, spokojniej i taką Polskę chce budować. - Chciałbym abyście mi państwo w tym pomogli. Możecie pomóc poprzez udział w wyborach prezydenckich, poprzez głos, który państwo oddacie. Proszę państwa o wsparcie ". Wspomniał też o funkcjonujących programach które mają służyć i służą polskiej rodzinie . podczas wiecu zadeklarował przyspieszenie o 3 lata budowę drogi S 10 między Bydgoszczą  a Toruniem która będzie wykonana ze środków budżetu państwa. ,

W trakcie  całego wystąpieniu naszego Prezydenta było słychać głos prawdziwego patrioty walczącego o dobrobyt i wolność polskiej rodziny.

 

 

 

tekst i zdjęcia ; Piotr Niemczewski