Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

16 - 06 - 2021

Spotkanie wyborcze ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza w Mroczy

Październik 07 2019 21:43

W godzinach wieczornych 7.10.2019  w Gminnym Ośrodku Kultury w Mroczy odbyło się spotkanie wyborcze kandydatów Prawa i Sprawiedliwości ministrem Łukaszem Scheriberem oraz wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem.

Minister wspomniał o programie dróg lokalnych na który, przez okres najbliższych  10 lat zostanie przeznaczonych 10 mld złotych z budżetu  państwa. Mówił również o pomocy   jaką uzyskały powiaty po nawałnicy w 2017 roku, była to kwota 300 mln podał przykłady realizacji działań na terenie gminy Nakło, o swoim zaangażowaniu w zdobycie środków mających wpływ na  poprawę funkcjonowania infrastruktury gminnej  w  Nakle  i Mroczy.  Działania ministra mają jeden cel: podwyższenie standardu  życia społeczności lokalnej. Na koniec tej części wystąpienia   Łukasz Schreiber wymienił metody działania przeciwników wyborczych  którzy, manipulują  informacjami podając przykłady takich czynności. 

               Mikołaj Bogdanowicz podsumował 4 lata swojej pracy na stanowisku wojewody.   Stwierdził   że, jest to czas dobrze i uczciwie przepracowany.    Wspomniał o ogromnych środkach spływających na województwo z programu 500+ a jest to kwota 4,8 mld    rocznie. Mówił również o poczuciu bezpieczeństwa  w oparciu o doskonałe systemy służb Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. O rosnącej     roli Wojska Polskiego na arenie międzynarodowej. Wspomniał o sukcesie  Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz polskiej dyplomacji   w zakresie zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych . Wyjaśnił cel programów trafiających na tereny miejskie i wiejskie w ramach zrównoważonego rozwoju.  

Spotkanie było również  okazją do zadawania pytań naszym gościom.         

 

Opracowanie i zdjęcia : Piotr Niemczewski