Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

16 - 06 - 2021

Wyborcze spotkanie posła Bartosza Kownackiego z gościem specjalnym ministrem Antonim Macierewiczem

Październik 04 2019 22:39


                  W piątkowy wieczór o godzinie 19.30 w Nakielskim Ośrodku Kultury rozpoczęło się spotkanie wyborcze kandydata Prawa i Sprawiedliwość  Bartosza Kownackiego posła oraz byłego wiceministra Obrony Narodowej. Kownacki z uwagi na opóźnienie Antoniego Macierewicza wypełnił czas wyjaśnieniem obecnej sytuacji społeczno-politycznej , zrealizowanych obietnicach programowych  PiS sprzed 4 lat , propozycjach programowych obecnie wdrażanych oraz założeniach przyjętych na następną kadencję.

               Po około 40 minutach na sali  konferencyjnej pojawił się Antoni Macierewicz, którego  obecni na spotkaniu przyjęli gromkimi brawami. Minister praktycznie z ,,marszu" przejął mikrofon i rozpoczął swoje wystąpienie. W jego większości było one poświęcone krytyce rządów koalicji PO i PSL, wręcz nieudolności tych rządów, które mogły doprowadzić do katastrofy państwa polskiego. Następnie omówił znaczenie  polskiej armii , jej wyposażeniu w najnowocześniejszy sprzęt wojskowy. Obszernie  wypowiedział na temat  tworzonym oddziałom  Wojsk Obrony Terytorialnej. Na koniec tej części powiedział ważne słowa mające podtekst historyczny dla Polski ,,Chcesz pokoju szykuj się do wojny".

             Następnie przystąpił do omówienia katastrofy ,,Smoleńskiej" zarzucił rządowi Tuska    oddanie dochodzenia oraz wszystkich atutów mających wpływ na wyjaśnienie  przyczyn tragedii stronie rosyjskiej która, do dnia dzisiejszego   manipuluje dowodami oraz nie wyraża zgody na zwrot wraku samolotu TU -154 M. Poinformował również zgromadzonych o wynikach  badań kilkuset próbek pobranych z wraku samolotu przez  laboratorium w Wielkiej Brytanii które, w większości potwierdziło obecność trotylu na powierzchni dostarczonych elementów.

          Spotkanie przebiegające w bardzo miłej atmosferze próbowali zakłócić Obywatele RP rozkładając  niewielkie  ,,transparenty"  zawierające hasła krytykujące działania i dążenia jakim poświęcił się były minister. Prowokacja niestety nie przyniosła oczekiwanego skutku. Antoni Macierewicz poprosił zgromadzonych o nie uleganie zaczepkom zaś sam odniósł się do haseł zawartych na transparentach. Następnie   nasi goście odpowiadali na pytania przybyłych na spotkanie, dotyczyły one  m.in. płacy minimalnej, sądownictwa, dochodzenia smoleńskiego.

           Na koniec minister Antoni Macierewicz poprosił o głosowanie na Bartosza Kownackiego ubiegającego się o mandat poselski.

 

 

Tekst i zdjęcia: PN