Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

16 - 06 - 2021

Otwarte spotkanie ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza z mieszkańcami Szubina

Wrzesień 26 2019 17:55

             Dokładnie o godzinie 19-tej w sali Muzeum  Ziemi Szubińskiej rozpoczęło  otwarte spotkanie z kandydatami Prawa i Sprawiedliwość do Parlamentu ministrem Łukaszem Schreiberem i  wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem z mieszkańcami.

             Podczas spotkania pan Minister  przybliżył politykę Prawa i Sprawiedliwość , w sposób  obszerny omówił programy realizowane przez partię  rządzącą. Mówił również o pomocy   jaką uzyskały powiaty po nawałnicy w 2017 roku, była to kwota 300 mln podał przykłady realizacji działań na terenie gminy Nakło, o swoim zaangażowaniu w zdobycie środków mających wpływ na  poprawę funkcjonowania infrastruktury gminnej w naszym powiecie.  Działania ministra mają jeden cel: podwyższenie standardu  życia społeczności lokalnej. Na koniec tej części wystąpienia   Łukasz Schreiber wymienił metody działania przeciwników wyborczych  którzy, manipulują  informacjami podając wiele przykładów  takich haniebnych czynności.

             Mikołaj Bogdanowicz w swoim wystąpieniu opowiedział o współpracy z samorządami, realizowanych projektach, dotacjach. Podsumował 4 lata swojej pracy na stanowisku wojewody.   Stwierdził   że, jest to czas dobrze i uczciwie przepracowany.    Wspomniał o ogromnych środkach spływających na województwo z programu 500+ a jest to kwota 4,8 mld    rocznie. Mówił również o poczuciu bezpieczeństwa  w oparciu o doskonałe systemy służb Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.  

             W spotkaniu uczestniczyli  również pan Mariusz Piotrowski burmistrz Szubina oraz  pani Danuta Pilarska kandydatka PiS do sejmu będąca Prezesem Zarządu Związku Zawodowego Rolników Ekologicznych św.Franciszka z Asyżu , członek w 5 Zespołach Porozumienia Rolniczego przy Ministrze Rolnictwa RW  Krzysztofie Ardanowskim.

Spotkanie zakończyło się zadaniem kilku pytań z sali do kandydatów PiS.

 

 

 

zdjęcia i informacja: Piotr Niemczewski