Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

12 - 05 - 2021

Otwarte spotkanie ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza z mieszkańcami Kcyni

Wrzesień 26 2019 11:39

 

             24.092019  w auli Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Kcynii odbyło się spotkanie otwarte z ministrem w kancelarii Premiera  Łukaszem  Schreiberem oraz wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem.

             Podczas spotkania Minister Łukasz Schraiber przybliżył politykę Prawa i Sprawiedliwość , w sposób  obszerny omówił programy realizowane przez partię  rządzącą. Mówił również o pomocy   jaką uzyskały powiaty po nawałnicy w 2017 roku, była to kwota 300 mln podał przykłady realizacji działań na terenie gminy Nakło, o swoim zaangażowaniu w zdobycie środków mających wpływ na  poprawę funkcjonowania infrastruktury gminnej w naszym powiecie.  Działania ministra mają jeden cel: podwyższenie standardu  życia społeczności lokalnej. Na koniec tej części wystąpienia   Łukasz Schreiber wymienił metody działania przeciwników wyborczych  którzy, manipulują  informacjami podając wiele przykładów  takich czynności.

 Mikołaj Bogdanowicz w swoim wystąpieniu opowiedział o współpracy z samorządami, realizowanych projektach, dotacjach. Podsumował 4 lata swojej pracy na stanowisku wojewody.   Stwierdził   że, jest to czas dobrze i uczciwie przepracowany.    Wspomniał o ogromnych środkach spływających na województwo z programu 500+ a jest to kwota 4,8 mld    rocznie. Mówił również o poczuciu bezpieczeństwa  w oparciu o doskonałe systemy służb Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej.  

Na koniec panowie  Łukasz Schreiber oraz Mikołaj Bogdanowicz poprosili o głosy w nadchodzących się wyborach do parlamentu.


Tekst i zdjęcia :PN