Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

12 - 05 - 2021

Piknik Rodzinny w Mroczy

Czerwiec 29 2019 17:00

To właśnie Mrocza została wybrana jako pierwsze miasto w Polsce  w którym w sobotnie południe, 29 czerwca  został zorganizowany Ogólnopolski „Piknik Rodzinny 500+ na każde dziecko”.

  

                 Wszystkich uczestników swoją obecnością zaszczycił premier RP Mateusz Morawiecki, który otworzył obchody pikniku wraz  z Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Bożeną Borys-Szopą. Wszystkich zgromadzonych powitał poseł Łukasz Schreiber. Towarzyszył im również Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz a wśród zgromadzonych spotkałem naszego europosła pana Kosmę Złotowskiego.

                 W przemówieniu pana premiera padło wiele ważnych zdań ale to najwaażniejsze wypowiedział na samym początku :

„ Mamy w prawdzie znaczek 500+, ale nie zapominajmy o pełnej nazwie całego tego programu. Program nazywa się Rodzina 500+ to jest dla rodzin program, który ma budować polskie rodziny, Państwo Polskie ma stać przede wszystkim do Polskich rodzin otwarte, przyjemne, pomagać im. To jest nasz podstawowy cel, to jest racja bytu i racja stanu Państwa Polskiego"

Całość  imprezy odbyła się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1, a rozpoczęła się w samo południe.

Na uczestników czekało wiele atrakcji: była kolorowa karuzela, pokazy pierwszej pomocy, strefa czytania bajek, pokazy sportów walki , konkurencje pożarnicze, stanowiska z sprzętem pożarniczym, policyjnym i wojskowym. Stanowisko informacyjne 500 + Urzędu Wojewódzkiego Na zakończenie odbyły się 2 koncerty, na scenie przed publicznością wystąpiła Jula oraz zespół Kombi

Tekst i zdjęcia Piotr Niemczewski