Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

12 - 05 - 2021

Szkoła im.Jana Pawła II oddana do użytkowania.

Maj 23 2019 15:24

W uroczystości wzięli udział m.in. sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber, wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, przedstawiciele lokalnych władz gminnych i powiatowych.

Faktem jest, że do tej pory brakowało dzieciom miejsca do swobodnej nauki, a blisko setka z nich ze starszych klas musiała być wożona do szkoły w Wieszkach, która teraz zostanie zamknięta. Co ważne, od września w nowej szkole znajdą swoje miejsce także przedszkolaki, bowiem od września SP Paterek zmieni się w zespół szkolno-przedszkolny. Gmina zadecydowała, że obecny budynek gdzie mieści się przedszkole przestanie pełnić swoją funkcję, a maluchy znajdą swoje miejsce na parterze.

Po uroczystości przedstawiciele szkolnej społeczności i władz zasadzili drzewa na szkolnym dziedzińcu.

Inwestycja rozbudowy SP Paterek trwała dwa lata. Nowy budynek jest kompozycyjną kontynuacją zrealizowanego wcześniej projektu. Wybudowany segment łączy się ze starym i składa się z dwóch kondygnacji i użytkowego poddasza. Jak wspomniano , parter będzie służył przedszkolakom, pierwsze piętro jest przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, a drugie - dla uczniów klas I-III.

Obiekt, jak zakładano w projekcie ma powierzchnię użytkową 1 689,79 mkw., powierzchnię zabudowy - 788,15 mkw. i wysokość do kalenicy - 11,82 m. Całość inwestycji początkowo miała wynieść około 6 milionów złotych. Gmina wnioskowała o 3 miliony z rezerwy rządowej.

W 2017 roku udało się pozyskać milion złotych, a w roku następnym, rząd ponownie dotował tą inwestycję dając kolejny milion. Co prawda, dwa miliony udało się pozyskać, ale 5,5 "władowała" w szkołę gmina. W tym roku z gminnego budżetu przekazano na zakup wyposażenia 300 tysięcy złotych, z czego 290 tysięcy zostanie pokryte kredytem.

 

Tekst i zdjęcia UG w Nakle