Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

20 - 01 - 2021

Relacja ze spotkania z posłem Prawa i Sprawiedliwość Robertem Telusem w ramach akcji ,,Łączy Nas Polska"

Czerwiec 14 2020 22:35

         Z dużym poślizgiem rozpoczęło się spotkanie pana posła Roberta Telusa z członkami i sympatykami Prawa i Sprawiedliwość w Nakle nad Notecią. Opóźnienie spowodowane było udziałem posła w programie TVP Info Pakiet Wyborczy . Na początku poseł wspomniał - ,,o wielkiej determinacji rządu Zjednoczonej Prawicy w sprawie dokończenia reformy sądownictwa - nie może być tak, że niewinni ludzie siedzą w więzieniach po kilkanaście lat, Polacy tej reformy od nas oczekują". ,,Dla nas sprawy Polski i Polaków są najważniejsze, wspieramy rodziny programami społecznymi". ,, Gdyby nie epidemia byłoby już po wyborach i moglibyśmy działać skuteczniej  na rzecz naszej ojczyzny", ,,pierwszy raz od czasów II wojny światowej mielibyśmy zrównoważony budżet państwa". ,,Skąd się biorą pieniądze na programy społeczne i socjalne ? odbieramy je złodziejom" - powiedział poseł. ,, Dobra współpraca rządu z prezydentem zapewnia prowadzenie reform  w dobry kierunku".                               

         Dużo miejsca Robert Telus zajął sprawą prowadzenia kampanii wyborczej przez prezydenta Andrzeja Dudę ,, w której kontakt i rozmowy bezpośrednie z Polakami są najważniejsze . Prezydent słucha rodaków".

         ,,My chcemy prowadzić Polskę w dobrym kierunku rozwijać nasz kraj", w tym miejscu podał przykład działania poprzedników,, nie wiem czy państwo wiecie,  że dwa miesiące przed wyborami w 2015 roku ówczesny rząd sprzedał spółkę PKP Energia i teraz tory są nasze na cała infrastruktura energetyczna jest w obcych rękach, jak można sprzedać strategiczna firmę wpływającą bezpośrednio  bezpieczeństwa naszego państwa". ,, Niewiele brakowało by  stracilibyśmy również LOT." Poseł podał więcej przykładów  świadczących  o ,,zwijaniu państwa " przez poprzedników . W dalszej części  szeroko omówił plan wyborczy Prezydenta Andrzeja Dudy. Strategiczne inwestycje wpływające na rozwój kraju to : Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej, ,,chcemy być  krajem niezależnym, dlatego  budujemy gazociąg z Norwegii  rozbudowa gazoportu, budowa Via Carpatia, Via Baltica, S 6, S 10,  fundusz inwestycji lokalnych w którym znalazł się program dofinansowania  budowy 3000 km dróg lokalnych, żłobek w każdej gminie, fundusz modernizacji szkół oraz bon turystyczny. "

 Zrównoważony i równomierny rozwój kraju, ,,drodzy państwo może ci w Warszawie się na mnie obrażą, ale to tutaj jest Polska w małych ośrodkach gdzie Polacy kierują się wartościami świadczącymi o polskości i patriotyzmie.

W spotkaniu udział wzięła pani poseł  Ewa Kozanecka.

  Na zakończenie padło kilka pytań z sali na,  które poseł chętnie odpowiadał.

W tym miejscu chciałbym podziękować panu Szymonowi Karolczakowi za umożliwienie przeprowadzenia spotkania z posłem Robertem Telusem.

 

tekst i zdjęcia : Piotr Niemczewski