Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

20 - 01 - 2021

Powyborcze spotkanie ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza z mieszkańcami Mroczy

Październik 18 2019 15:38

W sali Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie ministra Łukasza Schreibera oraz wojewody Mikołaja Bogdanowicza pod nazwą ,, Wyzwania na nową kadencję". Na początku obaj panowie podziękowali za głosy oddane w wyborach do parlamentu. W tym miejscu przypomnę, że Łukasz Schreiber  został ponownie  posłem, zdobył 30 tysięcy głosów tym samym zwiększył swoje zaplecze wyborcze czterokrotnie w porównaniu do wyborów z 2015 roku. Pan Mikołaj Bogdanowicz mimo uzyskanego  bardzo dobrego wyniku (70 tysięcy głosów) nie zasiądzie w ławach senackich.

            Miłą niespodziankę sprawili panowie dyrektor Przedszkola Miejskiego  w Mroczy pani Grażynie Stachowskiej wręczając czek na budowę nowego obiektu w wysokości 500.000 zł . Pieniądze pochodzą z rezerwy finansowej premiera.  Z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej przyznano również 500.000 zł na budowę drogi gminnej Wyrza Kaźmierzewo w kierunku Witosławia. To nie koniec miłych niespodzianek, ponieważ burmistrz gminy pan Leszek Klesiński dowiedział się o pozytywnej weryfikacji wniosku dotyczącego budowy ronda przy pl. Wolności w Mroczy.

            W dalszej części głos zabrali mieszkańcy Mroczy wśród nich pan prezes miejscowego Klubu Sportowego ,, Tarpan Mrocza" pan Henryk Szynal , który przedstawił problemy finansowe  z jakimi boryka się obecnie klub. Następnie wykładowcy Technikum Mundurowego oraz młodzież licznie zgromadzona na sali, poprosili naszych gości o wsparcie finansowe w zakresie profesjonalnego wyposażenia sal dydaktycznych oraz stworzenia wirtualnej strzelnicy. Młodzież technikum informowała o problemach komunikacyjnych na terenie gminy. Poruszony został również wątek szlaku kolejowego Gniezno - Chojnice  - jego reaktywacja w jakimś stopniu  rozwiązałaby problemy komunikacyjne gminy Mrocza.

Spotkanie było również okazją do złożenie życzeń naszemu ministrowi , ponieważ właśnie dzisiaj Łukasz Schreiber obchodził imieniny.

 

 

zdjęcia i tekst : Piotr Niemczewski