Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

15 - 01 - 2021

Mieszkanie PLUS w Nakle nad Notecią

Marzec 26 2019 16:16

W ramach realizacji rządowego programu MIESZKANIE PLUS powstanie  190 mieszkań.

Co o tym powiedzieli uczestnicy spotkania w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy:


Łukasz Schreiber Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera 

"Ta budowa 190 mieszkań to rzeczywiście niezwykle ważna i potrzebna rzecz dla samego Nakła nad Notecią, ale to także cały proces, który ma miejsce w Polsce i w województwie kujawsko-pomorskim. Program Mieszkanie Plus jest nie tylko skierowany do wielkich miast. To program, który może funkcjonować w szeregu mniejszych miast powiatowych i gminnych. Ideą tego programu i szeregu innych działań podejmowanych przez rząd, jest zatrzymanie fali emigracji. Pod to dostosowane są także inne programy, takie jak Rodzina 500 plus, czy zerowy PIT od 26 roku życia." 


Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda 

"Rządowy program Mieszkanie Plus to szansa dla milionów Polaków w całym kraju, także w województwie kujawsko-pomorskim. Dostępne cenowo mieszkania na wynajem to propozycja dla tych, których nie stać na kupno własnego mieszkania a jednocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, aby mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. To kolejny prospołeczny program, który pomoże w dużej mierze polskim rodzinom. To inwestycja w przyszłość mieszkańców również województwa kujawsko-pomorskiego."


Kosma Złotowski Poseł do Parlamentu Europejskiego

"W Nakle nad Notecią wybudowane zostaną mieszkania dla blisko dwustu rodzin. To jest polityka w praktyce, czyli realne działania pomagające konkretnym ludziom. Zachęcam również innych samorządowców, aby z tego programu korzystali, bo to inwestycja w przyszłość rodzin."


Sławomir Napierała Burmistrz Nakła nad Notecią

"Trzy dni temu zdarzyło się coś niesamowitego. Polski Fundusz Rozwoju Nieruchomości podjął decyzję o wejście już w fazę realizacji inwestycji budowy osiedla w ramach programu Mieszkanie Plus w Nakle nad Notecią. To historyczna chwila dla naszego miasta."


Źródło Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki