Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

15 - 01 - 2021

Marszałek Karczewski na spotkaniu wyborczym ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza z mieszkańcami Nakła.

Wrzesień 14 2019 18:14

         Punktualnie o godzinie 15.30 w  sali konferencyjnej Nakielskiego Domu Kultury rozpoczęło się otwarte spotkanie wyborcze ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza  z mieszkańcami Nakła. Gościem specjalnym wspierającym naszych kandydatów był marszałek senatu Stanisław Karczewski. Konwencje prowadził europoseł Kosma Złotowski .

         Po powitaniu marszałka przez burmistrza Sławomira Napierałę nastąpiło szereg wystąpień. Pierwszy głos zabrał Stanisław Karczewski, szeroko opowiedział o sytuacji w służbie zdrowia w tym miejscu zacytuję najważniejsze stwierdzenia ,, Bardzo nam zależy aby służba zdrowia była w Polsce coraz lepsza, coraz sprawniejsza. Chcę powiedzieć, że polska medycyna stoi na bardzo wysokim poziomie. Mamy pewne niedociągnięcia, mamy za mało pieniędzy, mamy za mało pielęgniarek i lekarzy. Będziemy to zmieniać" oraz  ,,Myślę, że w dosyć krótkim czasie uzyskamy znaczącą poprawę systemy ochrony zdrowia. Nie ma takiej możliwości, aby szybko zmienić stan służby zdrowia. Nie pomogą gwałtownie dosypane pieniądze, bo one byłyby wydane nieefektywnie. Stopniowy wzrost pieniędzy, a to jest już zawarte w ustawie, która mówi o zwiększeniu nakładów na służbę zdrowia do 6 proc.Produktu Krajowego Brutto. To bardzo dużo większe pieniądze niż w tej chwili. Podejrzewam, że gdybyśmy przeliczyli, uwzględniając wzrost PKB to jak osiągniemy 6 proc. to będzie dwukrotnie większa suma pieniędzy w ciągu kilku lat. Teraz już przekroczyliśmy 100 mld zł" na koniec powiedział ,,Bardzo chcemy wygrać wybory. Nie po to, żeby rządzić, a tylko i wyłącznie po to, by zmieniać Polskę"

Następnie w krótkich wystąpieniach głos zabrali wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz poseł Tomasz Latos.

                Serię wystąpień zakończył minister Łukasz Schreiber który, m.in. powiedział : ,,mogę przed państwem stanąć z otwartą przyłbicą i mówić że, Prawo i Sprawiedliwość  dotrzymał słowa.  Mam nadzieję, że nie zawiedliśmy i udało się zrobić to, gdyż przez wiele lat panował taki imposybilizm. Przełamaliśmy ten stan  i to jest sukces tej ekipy, która jest dziś przy władzy". Wspomniał również, że po raz pierwszy od 30 lat w Polsce będziemy mieli  zrównoważony budżet bez deficytu.  Po raz kolejny w czasie swoich wystąpień Łukasz Schreiber przypomniał myśl Cycerona, w której ,, Najszlachetniejszą pobudką , z której można przystępować do działalności publicznej jest to by nie dopuścić ludzi podłych do władzy. Bardzo państwa proszę o pomoc w tym"- zakończył.


Zdjęcia i tekst -PN