Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

29 - 07 - 2021

Bydgoszcz Opera Nova konwencja wyborcza Ministra Łukasza Schreibera.

Wrzesień 06 2019 22:22

               ,,Pamiętam skąd jestem"- to hasło wyborcze Łukasza Schreibera  które, towarzyszyło konwencji wyborczej w sali kongresowej Manru  Opery Nowej w Bydgoszczy. Prowadzący spotkanie  sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski przypomniał konwencję sprzed czterech lat, podczas której przedstawiał Łukasza Schreibera, debiutującego w wyborach do Sejmu jako "diament wśród szlachetnych kamieni na liście Prawa i Sprawiedliwości.  Dzisiaj po tych czterech latach już widzimy, że to żaden diament, tylko  dobrze oszlifowany brylant.

                 Następnie wyświetlono film z  wystąpieniem premiera Mateusza Morawieckiego określającego  Łukasz Schreibera jako wspaniałego współpracownika, z którym rozmawia nie tylko na tematy dotyczące Polski czy Bydgoszczy, ale i takie dotyczące zwykłych ludzi. W ten sam sposób poparcia wyrazili  samorządowcy współpracujący z Łukaszem Schreiberem wśród nich głos wsparcia usłyszeliśmy od burmistrza Nakła nad Notecią Sławomira Napierały.

                Po tym głos zabrał gość specjalny wicepremier Jacek Sasin określając Łukasza Schreibera jako bardzo skutecznego ambasadora regionu. Wicepremier wsparł również kandydującego do senatu wojewodę Mikołaja Bogdanowicza.

              Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pochwalił pracę ministra Schreibera który, skupia swoje działania na budowaniu i tworzeniu.

                  Kolejny głos wsparcia popłynął z ust Konstantego Dombrowicza który, zaapelował o pragmatyczny wybór takich kandydatów do parlamentu, którzy gwarantują skuteczność, którzy mogą przynieść miastu i regionowi rzeczywisty pożytek.

            Głos wsparcia z regionu popłynął od Anny Maćkowskiej dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nakle nad Notecią.

              Na koniec Łukasz Schreiber przypomniał  swoje działania na rzecz małej Bydgoszczy i regionu.  Przypomniał, że w ciągu czterech minionych lat rząd zdecydował o lokalizacji w Bydgoszczy czterech administracji rządowych, w tym Urzędu Żeglugi Śródlądowej i regionalnego urzędu Krajowej Administracji Skarbowej. Podkreślił przychylność rządu dla regionu i Bydgoszczy, wskazując m.in na przeznaczenie 300 mln zł na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez nawałnicę, 250 mln zł na budowę dróg w województwie kujawsko-pomorskim, a także rządowe wsparcie budowy Astorii,  na gwarancje rządowe dotyczące budowy hali lekkoatletycznej oraz wpisanie budowy siedziby Akademii Muzycznej jako inwestycji, która w całości sfinansowana będzie przez budżet centralny. A tych inwestycji mniejszych i większych w regionie z wsparciem Łukasza Schreibera było znacznie więcej .

 

Tekst i zdjęcia : PN