Prawo i Sprawiedliwość

Nakło nad Notecią

15 - 01 - 2021

Bartosz Kownacki poseł Prawa i Sprawiedliwość z wizytą w Nakle i Sadkach

Maj 08 2019 08:40

W dniu 27 kwietnia poseł Prawa i Sprawiedliwość  Bartosz Kownacki  spotkał się z mieszkańcami Nakła nad Notecią oraz Sadek.

Parlamentarzysta przestawił przybyłym na spotkanie postać ś.p. premiera, Jana Olszewskiego. Wspominał o swojej znajomości z tą wyjątkową osobą, o jego zasługach w tworzeniu polskiego ruchu niepodległościowego.

Mówił o charytatywnej działalności Premiera na rzecz osób represjonowanych w czasach PRL. Wspominał o ogromnej przyzwoitość Jana Olszewskiego i jego wpływie na kształtowanie patriotycznych postaw wielu pokoleń Polaków, w tym samego posła Kownackiego.

Parlamentarzysta wyjaśniał zależności pomiędzy bieżącymi wydarzeniami a działaniami władzy sprzed kilku i kilkunastu lat.

Poruszał tematykę gospodarczą i ekonomiczną kraju ze szczególnym uwzględnieniem wpływu podejmowanych decyzji politycznych na życie zwykłych ludzi. Omówił działania podejmowane przez rząd RP.

Spotkanie, mimo poruszania trudnych i drażliwych tematów, przebiegło w miłej atmosferze. Poseł, przed prelekcją, odwiedził też kościół parafialny. Zapoznał się z historią Sadek i wyraził ogromy podziw dla podejmowanych przez parafię działań związanych z przywracaniem pamięci o losach pomordowanych mieszkańców gminy.

Opracował : Piotr Niemczewski